• 1 czerwca 2023 r. (czwartek)  odbędzie się  „Sportowy Dzień Dziecka”
              dla naszych Przedszkolaków
              na kompleksie sportowym „Orlik” w Zbuczynie
              w godzinach 9:00 – 12:00

(przejazd z przedszkola autokarem).

Prosimy o przyprowadzenie dzieci
              do godziny 8:00 w strojach sportowych.

• W nawiązaniu do pisma Kuratorium Oświaty w Warszawie z dnia 29.05.2023 r. zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną przygotowaną z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości działającej przy Komisji  Europejskiej w związku z "V Europejskim Dniem Przeciwdziałania Włamania do Domów”

CO DZIAŁA, ABY ZAPOBIEC WŁAMANIOM DO MIESZKAŃ

• „PRZEDSZKOLAKI LAUREATAMI KONKURSÓW”

• Przełom kwietnia i maja obfitował w różnorodne konkursy, w których nasi wychowankowie bardzo aktywnie brali udział.

W dniu 28.04.2023 r. odbył się VII Regionalny Przegląd Grup Przedszkolnych
              pt. „Wiosenne inspiracje na wsi”. Wzięła w nim udział grupa 5-latków (zielona) oraz
              2 solistów: Ala Sobiczewska i Jaś Warecki.

W konkursie plastycznym  o zasięgu ogólnopolskim organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach pt. „Wielkanocna Pisanka”, wyróżnienie otrzymali: Aleksander Izdebski i Maja Dziewulska.

Kacper Borkowski z grupy 4 - latków (fioletowej) został laureatem konkursu „Piosenki moich Rodziców” organizowanym przez Siedleckie Stowarzyszenie Samorządowe, występując z piosenką „Rozkwitały pąki białych róż”.

Kolejnym był Festiwal Piosenki „Rozśpiewane Mazowsze”  w Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach 24.04.2023 r., gdzie należało wykonać piosenki w języku polskim
              i angielskim. I miejsce zajął 5 – latek Antoś Czapla.

Zespół  przygotowany przez P. Dorotę Trojanowską w składzie: Basia Jasińska, Kacper Borkowski i Antek Czapla wzięli udział w XXX Festiwalu Piosenki o Zdrowiu organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Siedlcach. Otrzymali wyróżnienie przyznane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Tak, jak co roku, nasi wychowankowie wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pt. „Moje Niebieskie Marzenia”, którego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stoku Lackim, również w tym roku dzieci otrzymały dyplomy za udział: Szymon Kaczyński, Aleksander Izdebski, Zuzia Chojecka, Marcel Tchórzewski i Jowita Pogonowska.

W XXI Regionalnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Borkach-Wyrkach 19.05.2023 r. grupy 5-latków zawładnęły podium zajmując kolejno I miejsce (grupa zielona) i II miejsce (grupa pomarańczowa).

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych Przedszkolaków! Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Bierzemy udział w V edycji „Sprzątamy dla Polski”

• Międzynarodowy Dzień Ziemi to okazja do tego, aby promować proekologiczną postawę oraz budować wspólną odpowiedzialność za naszą planetę.21 kwietnia Dzieci z Gminnego Przedszkola
              w Zbuczynie, zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci oraz uśmiech,wzięły udział
              w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”, nad którą patronat objęli m. in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej, dlatego już wtedy należy dzieciom ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w naszych pociechach pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.Sprzątanie terenów wokół przedszkola poprzedzone było zajęciami o tematyce ekologii i recyklingu.Dzieci dowiedziały się, dlaczego pojemniki i worki mają różne kolory oraz dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna. Jesteśmy przekonani, że udział naszych wychowanków w akcji z pewnością przyczyni się do ukształtowania w nich wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro.

Po dobrze wykonanym zadaniu, był czas na podsumowania- dzieci zauważyły, że najwięcej zebrały foliowych opakowań po słodyczach, nie brakowało też butelek i puszek. Posegregowane w odpowiednie worki śmieci, zostały zabrane przez GSK Zbuczyn. Na zakończenie dumne Przedszkolaki zostały odznaczone Orderem Przyjaciela Ziemi.😊