• Przedszkolaki z wizytą w radio

• W minionym tygodniu Przedszkolaki z grup 4 - latków oraz 5 - latków odwiedziły rozgłośnię Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się pracy reportera i prezentera radiowego. Spróbowały też swoich sił nagrywając własne wypowiedzi. Dziękujemy P. Justynie Szymanowicz - pracownikowi KRP za umożliwienie wizyty.

• Rada Rodziców Gminnego Przedszkola w Zbuczynie ustaliła, iż kwota
              na „wyp
              rawkę przedszkolną” na rok 2022 / 2023 wynosi 120  zł.
              Opłatę należy wnieść na konto Rady Rodziców

w tytule: imię i nazwisko dziecka, grupa
              z dopiskiem „Wyprawka”

do 14.10.2022 r. (piątek)

Od października 2022 r. wzrosła również składka miesięczna
              na Radę Rodziców – wynosi obecnie 30 zł

• Dzień Przedszkolaka

• W dniu 20.09.2022 r. hucznie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Grupy 3 - latków oraz 3-4-5 - latków tego dnia miały uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Ślubowały, że od dzisiaj będą witać wszystkich uśmiechem i zgodnie się bawić.  Grupy starsze również świętowały: kino, popcorn, impreza taneczna i zabawy ! Wszystkim Przedszkolakom z okazji ich święta życzymy mnóstwa uśmiechu i radości z każdego dnia spędzonego w przedszkolu!

• GRATULUJEMY

• W dniu 11.09.2022 r. podczas XXVIII Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. "Ekologia farbą malowana", w którym laureatem został nasz Przedszkolak Aleksander Izdebski.
              Tym samym nasza placówka stała się jedną z 7 na 33 w naszym powiecie, które miały swego reprezentanta, czym czujemy się zaszczyceni.
              Serdecznie gratulujemy zwycięstwa Młodemu Artyście!

• Zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców
              przedstawicieli poszczególnych grup
              w dniu 26.09.2022 r. (poniedziałek) o godzinie 16:00
              w budynku przedszkola.

Przewodnicząca Rady Rodziców
              Gminnego Przedszkola w Zbuczynie

• Dyrektor Gminnego Przedszkola w Zbuczynie informuje, iż decyzją Rady Rodziców
              dokonano wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego „Compensa” na rok szkolny 2022 / 2023
              dla dobrowolnego, grupowego ubezpieczenia NNW.

Ze szczegółowymi warunkami ubezpieczenia można zapoznać się na stronie internetowej.

Jednorazowa opłata roczna wynosi 50 zł

Opłatę można wnosić na konto Rady Rodziców
              do 23.09.2022 r. (piątek)

17 9198 0003 0002 6361 2000 0010

w tytule: imię i nazwisko dziecka, grupa z dopiskiem „NNW”

• OGŁOSZENIE

• Zapraszamy Rodziców na spotkania organizacyjno – informacyjne, które odbędą się w salach przedszkolnych poszczególnych grup:

• ZAPRASZAMY

• „6 spotkań autorskich na 6 z !”- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej to tytuł projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu  Promocja czytelnictwa. Kwota dotacji w wysokości 31.500, 00  zł zostanie przeznaczone na promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Zbuczyn.

Autorskie zadanie GBP zawiera m. in. cykl 6 spotkań ze znanymi postaciami ze świata literatury polskiej. Pierwsze spotkanie z Joanną Jagiełło skierowane będzie  do uczniów kl. IV-VI SP z terenu gminy Zbuczyn. Spotkanie pt. Komiks w roli głównej” zostanie połączone z warsztatami literackimi. Drugie spotkanie z Zofią Stanecką skierowane będzie do dzieci przedszkolnych z terenu gminy Zbuczyn, ph. Basie w bibliotece”. Na następne spotkanie „Upoważnienie do szczęścia” zaproszeni zostaną seniorzy z terenu gminy Zbuczyn, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie oraz podopieczni Dziennego Domu "Senior +" w Zbuczynie. Gościem tego spotkania  będzie znana wszystkim Katarzyna Grochola. Czwarte z nich  „Chcę być kimś” z Michałem Zawadką  to propozycja dla młodzieży z klas VII-VIII. Na piąte spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką pt. „Ignaś – opowieści patriotyczne”  zostaną zaproszeni uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn. Na ostatnie czyli szóste spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem ph.Mistrzowie polskiej fantastyki” zaprosimy  młodzież szkół średnich oraz osoby dorosłe z gminy Zbuczyn.

Osobiste poznanie ludzi pióra jest nieocenioną wartością dla wzbogacenia wyobraźni, uczy właściwego odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęca do czytania, a często sięgnięcia w głąb siebie i odkrywania swoich możliwości, marzeń oraz talentów.

Wśród innych działań projektu znajdziemy zorganizowanie wystawy „Życie i twórczość Marii Konopnickiej” oraz ogłoszenie rodzinnego konkursu plastycznego z nagrodami "Maria Konopnicka – dzieciom – przeczytaj i namaluj".

Mamy ogromną satysfakcję, że realizacja projektu wzbogaci mentalnie jak i duchowo naszych czytelników oraz pozwoli nowatorsko spojrzeć na kulturę czytelniczą.

Projekt realizowany jest w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach, Niepubliczną Szkołą Podstawową w Borkach Wyrkach, Szkołą Podstawową im. Jana Czesława Tajcherta
              w Czuryłach,  Szkołą Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach, Niepubliczną Szkołą Podstawową w Izdebkach Kosnach, Szkołą Podstawową w Krzesku-Królowa Niwa, Niepubliczną Szkołą Podstawową w Ługach Wielkich, Szkołą Podstawową im. Jan Pawła II w Zbuczynie, Gminnym Przedszkolem w Zbuczynie, Środowiskowym Domem Samopomocy w Tchórzewie, Dziennym Domem "Senior +" w Zbuczynie, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbuczynie.

• Koszt zakupu pakietów edukacyjnych w roku szkolnym 2022 / 2023
              dla poszczególnych grup wynosi:

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto Rady Rodziców
              do 20.09.2022 r.

w tytule: imię i nazwisko dziecka, grupa
              oraz dopisek „zakup pakietu edukacyjnego”

Wychowawcy