• Wyjazd do kina

•  „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” przedstawia przygody uroczej ptasiej rodziny maskonurów: Oony, jej braciszka Baby oraz ich towarzyszy zabaw- May i Mossy’ego. Przyroda, bliskość, odwaga i przyjaźń – o tym opowiada bajka, na którą wybrały się we wtorek 16 kwietnia, dzieci z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie.
              Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przygody uroczych bohaterów. Wycieczka wzbogaciła dzieci o kolejne ciekawe doświadczenia. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze, były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• „Uroczysta wielka chwila, czeka dziś każdego, kto zostanie Przedszkolakiem od dnia dzisiejszego.”

10 kwietnia w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Dzieci z grup: zielonej, pomarańczowej i różowej, zostały pasowane na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor Elżbietę Piskorz.

Dzieci doskonale przygotowane przez swoje Wychowawczynie, ubrane w  odświętne stroje zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i  recytatorskie, a następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości, każde dziecko otrzymało dyplom.

Gratulujemy naszym wspaniałym Przedszkolakom!

• Witaj Wiosno!!!

• W czwartek 21.03.2024 r.  dzieci z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia Przedszkolaki przyszły ubrane w piękne kolorowe stroje- dominował kolor żółty i zielony. Dzieci od rana czekały z niecierpliwością na pierwszy wiosenny spacer.

Zaopatrzeni w piękne kwiaty, poszliśmy przywitać Panią Wiosnę, która czekała na dzieci w okolicy przedszkola.  Z uśmiechem na ustach, w rytm wesołych piosenek, ruszyliśmy w korowodzie ulicami Zbuczyna, szukać  pierwszych oznak nowej pory roku. W doskonałych humorach wróciliśmy pod „naszą” wierzbę, która tego dnia również wyglądała wyjątkowo kwieciście…

Na zakończenie Przedszkolaki wręczyły Pani Wiośnie kwiaty, w zamian otrzymały cukierki, które jeszcze bardziej osłodziły ten wyjątkowy czas. Mamy nadzieję, że  to piękne słońce, które świeciło tego dnia, zostanie z nami jak najdłużej!

Składamy serdeczne podziękowania  Pani Magdalenie Turskiej za zaangażowanie, przygotowanie stroju i rekwizytów oraz wspaniałe odegranie roli Pani Wiosny.