• 24.11.2023 r. (piątek)

cały dzień poświęcony będzie
              pluszowemu misiowi, dlatego też prosimy, aby dzieci przyniosły tego dnia swoje misie.

• Dzień Praw Dziecka

• W dniu 21 listopada 2023 r. (wtorek)
              będziemy obchodzić w naszym przedszkolu
              Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
              Prosimy o ubranie dzieci w tym dniu na niebiesko.

Wychowawcy

• Pomagamy!!!

• Corocznym dobrym obyczajem w Gminnym Przedszkolu w Zbuczynie jest niesienie pomocy potrzebującym. W tym roku chcemy wziąć udział w mikołajkowej zbiórce słodyczy dla dzieci z domów dziecka.

Zachęcamy do pomocy.

• "Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu"

• We czwartek 9.11.2023 r. grupa 5 - latków (czerwona) pod okiem wychowawców: p. Bartosza Mamcarza i P. Doroty Trojanowskiej, zaprezentowała piękną i wzruszającą akademię z okazji obchodów Narodowego Dnia Niepodległości. Mali aktorzy przeprowadzili niezapomnianą lekcję historii połączoną ze śpiewem pieśni patriotycznych.

Natomiast w piątek  10.11.2023 r.  odbył się już III Mini Bieg Niepodległości zwieńczony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Nasze Przedszkole włączyło się również w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". O godz. 11:11 odśpiewaliśmy hymn narodowy wspólnie z Wójtem Gminy Zbuczyn - P. Hubertem Pasiakiem. Gościem specjalnym wydarzenia była maskotka Koła Gospodyń Wiejskich "Na obcasach" w Zbuczynie, która wręczyła wszystkim Przedszkolakom słodki upominek

Serdecznie dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców - P. Klaudii Wareckiej za zaangażowanie w organizację naszej uroczystości!

• W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości
              w naszym Przedszkolu w dniu 10.11.2023 r. (piątek)
              w godzinach 9:00 – 11:30 zostanie zorganizowany
              III Mini Bieg Niepodległości
              na boisku szkolnym oraz ognisko przy altance
              dla Przedszkolaków.

Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do pogody.

• Narodowe Czytanie 2023

• W dniu 13.10.2023 r. nasze przedszkole wzięło udział w Narodowym Czytaniu 2023 "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej - Ogólnopolskiej akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej, a także pogłębienia wiedzy historycznej poprzez nawiązanie do 160. rocznicy Powstania Styczniowego.

Dzieci usłyszały fragmenty powieści, odpowiadały na pytania do tekstu, grupowo wykonały zadania, po czym otrzymały pamiątkowe stemple oraz zakładki do książek.

Za włączenie się w to przedsięwzięcie otrzymaliśmy podziękowanie z Kancelarii Prezydenta RP oraz okolicznościowy egzemplarz powieści.