• Bez wody nie ma życia

• Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez ONZ rezolucją z 1992 r., obchodzone corocznie 22 marca. Ma przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety (obecnie ok. 800 milionów) cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. W tym roku również nasze Przedszkolaki obchodziły to święto. Z tej okazji dzieci miały możliwość poznania różnych ciekawostek dotyczących wody i jej obiegu w przyrodzie- poprzez doświadczenia porównywały objętość wody w różnych naczyniach, sposoby barwienia jej, a także różne techniki prac plastycznych z jej wykorzystaniem. Mali ekolodzy wiedzą już, jak oszczędzać wodę i dbać o jej czystość. Na koniec zajęć zostali odznaczeni orderami „Przyjaciela Wody”. Tego dnia w salach było mokro, ale ciekawie.

• Grupa zielona w ,,My Sens" w Siedlcach

• Dzięki inicjatywie jednej z mam dzieci z grupy  grupy 3-latków (zielonej) oraz wsparciu społeczności facebookowej w dn. 15.03.2024 r.  Przedszkolaki wyjechały na warsztaty sensoryczne do sali „My Sens" w Siedlcach. Maluchy tego dnia w szczególny sposób poznawały świat. Przeniosły się w świat morskich zwierząt oraz pirackiej przygody połączonej z zajęciami ruchowymi i warsztatami sensorycznymi. Podczas zajęć każde dziecko samodzielnie ugniotło masę solną oraz wykonało rybkę z połyskującymi łuskami. Był też czas na swobodną zabawę w sali ruchowej, dotykowej i sali doświadczania świata. Nie była to jednak zwykła zabawa, wspierała ona ich percepcję sensoryczną oraz rozwój fizyczny, poznawczy, emocjonalny i społeczny. Na twarzach dzieci cały czas malował się uśmiech, a w ich oczach było widać ogromną ciekawość i gotowość na nową przygodę.

• Informacja

• Przedszkolaki z grupy „niebieskiej” wzięły udział w programie edukacyjnym dla szkół i przedszkoli organizowanym przez sieć handlową „Biedronka”. 4 -latki przygotowały pracę zbiorową w formie plakatu przedstawiającego talerz zdrowego żywienia oraz  uczestniczyły w prelekcji przygotowanej przez panią  kucharkę na temat zasady zdrowego żywienia. W konkursie „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków” zostali laureatami, zaś cała grupa  otrzymała dyplom oraz maskotki „Super Mocniaków”. Serdecznie gratulujemy!